Zásilkový výdej

Informační linka: 

tel.: 603 377 817

 

 

ZÁSILKOVÝ VÝDEJ ZDRAVOTNICKÝCH PROSTŘEDKŮ NA POUKAZ

INFORMACE K PROVOZOVÁNÍ ODBĚRNÉHO MÍSTA PRO ZÁSILKOVÝ VÝDEJ ZDRAVOTNICKÝCH PROSTŘEDKŮ DLE NOVÉHO ZÁKONA O ZDRAVOTNICKÝCH PROSTŘEDÍCH (č.268/2014 Sb.)
 
Od 1. 4. 2015 se částečně změnila pravidla pro výdej zdravotnických prostředků díky novému zákonu o zdravotnických prostředcích (zákon č. 268/2014 Sb.).
 
Tento zákon mimo jiné dovoluje realizaci zásilkového výdeje, kdy je zdravotnický prostředek vydáván prostřednictvím odběrného místa či na zvolenou adresu. 
 
Odběrné místo je provozovna (prodejna zdravotnických prostředků), kde je možné také objednat zdravotnický prostředek, který byl předepsán pacientovi lékařem na poukaz. Zboží je možné vyzvednout poté na jakékoliv z našich provozoven či výdejen (Čelákovice, Kralupy n/Vlt., Lysá n/L, Poděbrady, Praha 8-Kobylisy).
 

Postup při zásilkovém výdeji při vyzvednutí na odběrném místě – prodejně zdravotnických prostředků T. Horáčková

Pacient přijde na prodejnu- odběrné místo a předá poukaz pověřenému pracovníkovi odběrného místa společně s prohlášením, které obsahuje (identifikaci zvoleného výdejce; objednávku zásilkového výdeje předepsaného zdravotnického prostředku; informaci, že chce zaslat příslušný zdravotnický prostředek na adresu odběrného místa; pověření odběrného místa, aby doručil poukaz výdejci). Pacientovi slouží pro zodpovězení dotazů ke zdravotnickým prostředkům vydávaným na poukaz (správné a bezpečné používání a základní údržba vydávaného zdravotnického prostředku) informační linka tel. 603 377 817, kterou spravuje kvalifikovaná osoba (farmaceutický asistent, apod). Výdejce pacientovi co nejrychleji (ideálně ihned) doručí zdravotnický prostředek na adresu odběrného místa. 
 
Seznam zdravotnických prostředků na poukaz:
 

Formulář pro kontrolu poukazu na léčebnou a ortopedickou pomůcku

Svůj poukaz si můžete zkontrolovat vyplněním tohoto online formuláře