Zásilkový výdej

Informační linka: 

tel.: 773 498 630

e-mail: farmaceut.zdrapo@gmail.com

 

ZÁSILKOVÝ VÝDEJ ZDRAVOTNICKÝCH PROSTŘEDKŮ NA POUKAZ

INFORMACE K PROVOZOVÁNÍ ODBĚRNÉHO MÍSTA PRO ZÁSILKOVÝ VÝDEJ ZDRAVOTNICKÝCH PROSTŘEDKŮ DLE NOVÉHO ZÁKONA O ZDRAVOTNICKÝCH PROSTŘEDÍCH (č.268/2014 Sb.)
 
Od 1. 4. 2015 se částečně změnila pravidla pro výdej zdravotnických prostředků díky novému zákonu o zdravotnických prostředcích (zákon č. 268/2014 Sb.).
 
Tento zákon mimo jiné dovoluje realizaci zásilkového výdeje, kdy je zdravotnický prostředek vydáván prostřednictvím odběrného místa či na zvolenou adresu. 
 
Odběrné místo je provozovna (prodejna zdravotnických prostředků), kde je možné také objednat zdravotnický prostředek, který byl předepsán pacientovi lékařem na poukaz. 
 

Postup při zásilkovém výdeji při vyzvednutí na odběrném místě – prodejně zdravotnických prostředků

Pacient přijde na prodejnu- odběrné místo a předá poukaz pověřenému pracovníkovi odběrného místa společně s prohlášením, které obsahuje (identifikaci zvoleného výdejce; objednávku zásilkového výdeje předepsaného zdravotnického prostředku; informaci, že chce zaslat příslušný zdravotnický prostředek na adresu odběrného místa; pověření odběrného místa, aby doručil poukaz výdejci). Pacientovi slouží pro zodpovězení dotazů ke zdravotnickým prostředkům vydávaným na poukaz (správné a bezpečné používání a základní údržba vydávaného zdravotnického prostředku) informační linka tel. 773 498 630, kterou spravuje kvalifikovaná osoba (farmaceutický asistent, apod). Výdejce pacientovi co nejrychleji (ideálně ihned) doručí zdravotnický prostředek na adresu odběrného místa. 
 

Pacient může postupovat i bez využití odběrného místa a to následovně:

Pacient si objedná zdravotnický prostředek zásilkovým způsobem na webových stránkách výdejce. V objednávce uvede doručovací adresu (např. adresa trvalého bydliště). Pacient odešle poukaz výdejci. Pacient může využít informační službu, kde může získat informace pro správné a bezpečné používání a základní údržbu vydávaného zdravotnického prostředku. Tuto informační linku zajišťuje kvalifikovaná osoba (farmaceut, farmaceutický asistent apod.). Objednaný zdravotnický prostředek je odeslán na zvolenou adresu co nejdříve. Tento způsob zásilkového výdeje je spojen s poplatkem za dopravu zdravotnického prostředku min ve výši 84,- Kč včetně DPH, v případě zásilky na dobírku navýšené o 35,- Kč včetně DPH.
Seznam zdravotnických prostředků na poukaz:
 

Formulář pro kontrolu poukazu na léčebnou a ortopedickou pomůcku

Svůj poukaz si můžete zkontrolovat vyplněním tohoto online formuláře